Spoločnosť TOMRA sa stala dodávateľom zálohomatov pre Tesco na Slovensku

Globálny líder v oblasti zálohovania a recyklácie bude spolupracovať so spoločnosťou Tesco na Slovensku v rozšírenej podobe – po novom si ho vybrala aj ako dodávateľa recyklomatov do svojich prevádzok naprieč krajinou.

Zákazníci v prevádzkach Tesco po celom Slovensku začnú od 1. januára zálohovať jednorazové PET obaly a plechovky v recyklomatoch od spoločnosti TOMRA Collection Slovakia. Spoločnosť tak rozširuje pole svojho pôsobenia na Slovensku. „TESCO je silným a osvedčeným obchodným partnerom. Veľmi sa tešíme na ďalšiu spoluprácu, ktorá zákazníkom prinesie efektívny a jednoduchý systém zálohovania,“ uviedol Juraj Otta, Commercial Director spoločnosti TOMRA Collection Slovakia.
Recyklomaty tejto spoločnosti postupne nainštalujú do približne 140 prevádzok Tesco po celom Slovensku.

Spolupráca, ktorá prináša výsledky

„Tesco  prispieva k budovaniu trvalej udržateľnosti na Slovensku už 25 rokov. Už dnes sa pripravujeme na spustenie systému zberu nápojových obalov od januára 2022, a to pilotným projektom zberných automatov v Senci a Nitre. Tu si už teraz môžu zákazníci vyskúšať nový systém zálohovania PET fliaš a plechoviek a navyše prispieť k tomu, aby bolo ich mesto zelenšie,“ hovorí Martin Kuruc, CEO Tesca na Slovensku.
Globálny líder v oblasti recyklácie a zálohovania má za sebou desiatky rokov skúseností a po celom svete približne 80 000 automatov. Recyklačné automaty budú vďaka svojim vlastnostiam spoľahlivým pomocníkom v systéme zálohovania pre zákazníkov aj prevádzkovateľov obchodov po prechode na povinné zálohovanie PET fliaš a plechoviek v obchodoch s plochou nad 300 m2.